Już dziś, 4 lipca, w Amfiteatrze w Mrągowie odbędzie się 26. edycja Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem „Rejs miłości”, a transmisję po raz pierwszy od dziewięciu lat pokaże Telewizja Polska.
26. Mazurska Noc Kabaretowa
Mazurska Noc Kabaretowa to coroczny festiwal kabaretowy odbywający się w Mrągowie, w amfiteatrze nad jeziorem Czos.
Wydarzenie poprowadzą Katarzyna Pakosińska i Artur Andrus, a publiczność zabawiać będą Grupa MoCarta, Paranienormalni, Zdolni i Skromni, Kabaret Zachodni, Kabaret Chyba, Grupa Rafała Kmity, Kabaret Czwarta Fala oraz Andrzej Kozłowski i Bartosz Gajda, przy wsparciu orkiestry The Jobers. Transmisja Mazurskiej Nocy Kabaretowej rozpocznie się w piątek o godz. 20:05 w TVP 2.
Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, na widzów czeka „wieczór pełen śmiechu, niespodzianek i doskonałych skeczy”.
Imprezę organizuje Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA we współpracy z Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.
Nie tylko kabaret – co warto zwiedzić w Mrągowie
Jednym z najważniejszych punktów na mapie Mrągowa jest wspomniany amfiteatr, który od lat stanowi serce kulturalnych wydarzeń regionu. Odbywają się tam koncerty, festiwale i różnorodne imprezy plenerowe, które nieustannie przyciągają miłośników muzyki z całej Polski.
Mrągowska arena mieści się w idealnym miejscu dla fanów sportów wodnych i aktywnego wypoczynku – można tu uprawiać żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing oraz wędkarstwo. Krystalicznie czysta woda i otaczające jezioro lasy tworzą doskonałe warunki do beztroskiego relaksu na łonie natury. W sezonie letnim można skorzystać z kilku plaż, wypożyczalni sprzętu wodnego oraz licznych punktów gastronomicznych. Dodatkowym atutem są wytyczone wokół jeziora ścieżki spacerowe i rowerowe, które umożliwiają napawanie się urokami okolicy.
Inną lokalną atrakcją turystyczną jest miasteczko westernowe Mrongoville, które mieści się na przedmieściach, niedaleko rzeki Dajny. Na ponad 10 hektarach znajdziemy m.in. budynek miejskiego ratusza, więzienie, bar, stajnię, domki traperów i strzelnicę. Warto odwiedzić też biuro szeryfa z aresztem i zobaczyć zabytkową lokomotywę.
Podczas pobytu w Mrągowie można wybrać się na spacer po rynku z Ratuszem, w którym mieści się Muzeum Ziemi Mrągowskiej, gromadzące pamiątki związane z regionem. Widoki na okolicę podziwiać można z Wieży Bismarcka zlokalizowanej na terenie parku im. Generała Władysława Sikorskiego. Na niektórych piętrach znajdują się wystawy tematyczne oraz tablice z mrągowskimi legendami. Zwiedzić warto także najstarszy budynek miasta – XVIII-wieczną Strażnicę Bośniacką, która swoją nazwę zawdzięcza stacjonującemu tu niegdyś oddziałowi pruskiej armii, tzw. Bośniakom. W Mrągowie na turystów czekają także m.in. prawosławna cerkiew, Muzeum Sprzętu Wojskowego oraz park linowy „Lemur”.
źródło: PAP