Z lotniska w Krakowie wystartował samolot z wojskowym Zespołem Ewakuacji Medycznej, by przetransportować z Chin do kraju Polkę, która od wielu dni pozostaje w śpiączce w szpitalu w Pekinie. Poinformował o tym w poniedziałek rano wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.
Z Krakowa wystartował samolot wojskowy, by przywieźć z Chin Polkę w śpiączce
O planowanej misji wojska szef MON informował w niedzielę.
Z lotniska w Krakowie do Chin wystartował samolot specjalny z wojskowym Zespołem Ewakuacji Medycznej na pokładzie, by przetransportować do kraju Panią Klaudię, która od wielu dni przebywa w śpiączce w szpitalu w Pekinie. Powodzenia w tej szczególnej misji
– napisał Władysław Kosiniak-Kamysz w poniedziałek na X
Chodzi o transport do kraju 24-letniej Klaudii z Wałbrzycha, która w połowie kwietnia trafiła do szpitala w Pekinie, a jej stan zaczął gwałtownie się pogarszać. Lekarze zdiagnozowali u niej agresywny nowotwór. 24-latka skończyła w Polsce licencjat z sinologii, a następnie kontynuowała studia w Chinach.
Zrobimy wszystko, by Pani Klaudia wraz z rodziną jak najszybciej trafiła do kraju
– zapewnił
źródło: PAP


